Zadzwoń Teraz
61 674 06 15
Godziny otwarcia
Pon-Pt 9:00-17:00
Napisz do nas

Kompleksowe
wsparcie
na każdym etapie

Chillicars zajmuje się profesjonalnym importem pojazdów z USA. Oferujemy wsparcie na każdym etapie od wyboru samochodu po dostarczenie pod wskazany adres. Na życzenie klienta pomagamy również naprawić i dostosować do warunków europejskich sprowadzony pojazd.

Nie jesteśmy jedną z wielkich firm sprowadzających setki pojazdów rocznie. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z należytą uwagą. Procedurę importu realizujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami co gwarantuje brak problemów przy rejestracji i opłatach skarbowych.

Dlaczego warto nas wybrać?

Zakupy dokonywane na odległość zawsze obarczone są sporym ryzykiem. Aukcje w USA, podobnie jak te, które znane są z europejskiego rynku, mogą zawierać nieuczciwe ogłoszenia, w których informacje dotyczące stanu pojazdu są zafałszowane. W efekcie często okazuje się, że oferty samochodów opisanych jako sprawne dotyczą wraku, który nie nadaje się do użytku. Chillicars współpracuje z siatką zaufanych przedstawicieli co daje nam gwarancję, że wybrane pojazdy mają sprawdzoną historię i aktualny stan. Wiemy, które domy aukcyjne są rzetelne, a których należy unikać.  Więcej na temat importu z USA i zagrożeń z nim związanych opowiadamy na naszym kanale Chillicars na YouTube.

Współpracując z nami zyskujesz:

  • doradztwo w zakresie wyboru marki i modelu samochodu
  • analiza historii pojazdu z kilku niezależnych źródeł
  • zakup wybranego auta
  • organizacja transportu z USA do Polski
  • przeprowadzenie odprawy celnej
  • pomoc w rejestracji w Polsce
  • pomoc w naprawie uszkodzonego pojazdu

Koszty sprowadzenia auta z USA

Sprowadzenie auta osobowego z USA wiąże się z opłatą cła w wysokości 10%, podatku VAT 21%, w przypadku odprawy celnej w Holandii lub VAT 23% przy odprawie celnej w Polsce oraz podatku akcyzowego. Akcyza jest uzależniona od pojemności silnika i wynosi odpowiednio 3.1% dla pojazdów z silnikiem do 2.0l i 18.6% dla samochodów z silnikiem powyżej 2.0l.

Dodatkowo do kosztów należy doliczyć prowizję domu aukcyjnego. Transport w USA i do Polski. Warto również oszacować ewentualne koszty naprawy samochodu uszkodzonego.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Stałe koszty znasz jeszcze przed licytacją pojazdu. Na każdym etapie masz wgląd w faktury i opłaty. Nasza prowizja za pomoc w imporcie jest stała dlatego masz pewność, że nie zawyżamy cen zakupu oraz kosztów około zakupowych.

Jeżeli masz wybrany samochód możesz się do nas zgłosić podając link do aukcji lub numer aukcji na wybranym portalu. Podeślemy dokładną kalkulację zakupu i transportu do polski.